Główna Konie Bilety Lotnicze Ryanair Wizzair Wycieczki Alpy Bilety Rzeszów Mapa Podkarpacia Tanie Loty
Kamera Rzeszów Bilety Autokarowe Zdrowie i Uroda Ciąża i Poród Dieta i Odchudzanie Wypożyczalnia Pizza Rzeszów
DODAJ OFERTE Aktualności BANERY REKLAMA Prywatność Kontakt Foto Wycieczki Rzeszów MTB Rzeszów
Gdzie spędzisz Wakacje 2011?
Bieszczady
Beskid Niski
Pogórze
W mieście
U rodziny
Ze znajomymi
Wyniki :: Więcej

.:Wiadomości z Podkarpacia

13 czerwca 2014 godzina:21.45
:: Jak co roku Festiwal w Górnie ::
Stowarzyszenie „Pro Carpathia”, Samorząd Województwa Podkarpackiego, Gmina i Miasto Sokołów Małopolski oraz Zakład Mięsny „Smak Górno” zapraszają na VII Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”. Impreza odbędzie się w niedzielę 16 czerwca br. w godz. 10.00-19.00 na terenie KS „Górnovia” w Górnie. To coroczna impreza, przyciągająca ponad stu wystawców oraz kilka tysięcy zwiedzających. Festiwal jest miejscem, w którym można przekonać się jak wygląda tradycja kulinarna województwa podkarpackiego.High quality the best and most fashionable rolex replica watchesreplica watches online of the replica watches store. Co ważne oprócz stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich coraz częściej pojawiają się tutaj firmy, których produkcja opiera się o jakość i tradycję. Nowością wprowadzoną w tym roku ma być Aleja Podkarpackich Smaków, czyli miejsce w którym tradycyjnych produktów będzie dużo więcej niż zwykle. Kolejną atrakcją, która pojawi się w tym roku, będzie wielkie grillowanie. To okazja do zaprezentowania się firm produkujących dodatki do mięs, ale te bez konserwantów. A potrawy z grilla serwować będą znani politycy i znane postacie z regionu.
Tradycyjnie festiwalowi towarzyszyć będą występy zespołów artystycznych z Podkarpacia. Będzie m.in. Bandoska oraz zespoły z dwóch miejscowości o nazwie Górno, które leżą jedna w województwie świętokrzyskim, a druga w lubelskim.
Gwiazdą imprezy będzie zespół Classic, a zakończy ja zabawa taneczna ze zespołem Erato ze Stalowej Woli.
Źródło: Informacja Nadesłana Autor: Informacja Nadesłana
Wydrukuj tekst

13 czerwca 2014 godzina:21.43
:: Wystawa Malarstwa w Muzeum w Krośnie ::
Małe ojczyzny - Malarstwo Tadeusza Marszałka w Wieży Farnej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza od 12 czerwca do 17 sierpnia do Wieży Farnej (ul. Piłsudskiego 5), w której można zwiedzić wystawę malarstwa Tadeusza Marszałka zatytułowaną "Małe ojczyzny". Spotkanie z autorem odbędzie się 26 czerwca 2014 roku o godz. 18.00.

Tadeusz Marszałek urodził się w 1949 roku. Mieszka i tworzy w położonym niedaleko Krosna Krościenku Wyżnym. Jest członkiem krakowskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i kilkunastu indywidualnych. Swoje malarstwo prezentował w galeriach i muzeach w kraju i za granicą. Wielokrotnie uczestniczył w plenerach polskich i międzynarodowych. Krytycy uważają go za mistrza nastroju i to właśnie poetycki nastrój i liryczność są wyróżnikami jego malarstwa.
Około roku 1960 wraz z falą strukturalizmu wobec słabnących nurtów myśli egzystencjalnej wraz z załamaniem się poetyk abstrakcyjnych i kierunków awangardowych, rozpoczął się nowy, do dziś aktualny okres dla sztuk plastycznych zbieżny z nową epoką historyczną, którą nazwaliśmy postmodernizmem.
Nowa epoka broni wartości masowego społeczeństwa wobec skali wartościowania w tradycji humanistycznej, akceptuje wszelkie zagrożenia i całe ryzyko cywilizacji technologicznej, odrzuca rozwiązania ogólne na rzecz fragmentarycznych i eklektycznych.
Występuje w obronie stylu życia, które nie stanowi kontynuacji poprzednich zwyczajów.
Dlatego tak ważnym czynnikiem dla współczesnego twórcy jest stworzenie własnych zasad i reguł, tak istotnych w procesie twórczym.
Sztuka w jej idealnym rozumieniu jest próbą znajdowania prawdy o naszej rzeczywistości, a ją wyznacza miejsce i czas naszego bytowania, wszelkie zapożyczenia z innego miejsca i kultury będą każdorazowo wizerunkiem nieprawdziwym.
W obecnym czasie ważnym czynnikiem wydaje się być sumienie i moralność twórcy. W tym aspekcie twórczość Tadeusza Marszałka zmierza w kierunku dobra i piękna, twórca nie stara się kreować nowych bytów, on dostrzega to co w otaczającym go świecie, w jego małej krośnieńskiej ojczyźnie jest istotne, bardzo bliskie, zasługuje na uwagę gdyż wyzwala emocje.
W twórczości Tadeusza dostrzegam ścisły związek z miejscem w którym żyje i tworzy, a za sprawą własnego warsztatu malarskiego, kreuje utwory malarskie w których rodzaj kompozycji i rytm stanowi figuracje bardzo pogodną i urokliwą. Piękno miejsca i czasu jest doskonale widoczne i świadczy o jego stosunku do otaczającej go rzeczywistości, jest przez to jako artysta i człowiek prawdziwy i przekonywujący, pełen pozytywnej energii która emanuje zarówno w działaniach twórczych, jak w życiu codziennym, jest człowiekiem czynu, osobowością o dużej kulturze osobistej, otwartym i ciepłym w kontaktach międzyludzkich.
W sposób mistrzowski w swoich utworach malarskich panuje nad światłem i jednako z nim barwą, ta spójność wynika niewątpliwie z umiejętności obserwacji i korzystania z własnych doświadczeń, co jak twierdzi Maria Rzepińska w swoim dziele pt. „Historia Koloru” jest dla twórcy najistotniejsze.
Kolorystyczne rozwiązania Tadeusza w sposób doskonały wpływają na nasze odczucia gdy barwa w tych utworach wyraża emocje, tworząc harmonię przez kontrast której symbolizuje umiłowanie życia, prawdy i piękna.

Roman Kurzawski
Źródło: Informacja Nadesłana Autor: Informacja Nadesłana
Wydrukuj tekst

05 września 2012 godzina:22.03
:: Okiem Galileusza, pędzlem Wyczółkowskiego, planem Kwiatkowskiego... ::
CO NOWEGO W MUZEUM PO WAKACJACH?

Bardzo ciekawie i różnorodnie zapowiada się jesień i zima w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Wielkie malarstwo przeplatać się będzie ze wspaniałą historią, nie zabraknie też atrakcji dla miłośników astronomii i... archeologii. Swoje miejsce znajdzie w Muzeum nowoczesna grafika. A świetna muzyka i unikatowe filmy pojawią się podczas otwarcia wystaw. Część oferty ekspozycyjnej wychodzi na zewnątrz i funkcjonuje w przestrzeni miasta.

O nowych wystawach rozmawiamy z dyrektor Lucyną Mizerą:
–Skończyły się wakacje, czy to oznacza więcej pracy także dla Muzeum?
–Muzeum cały czas pracuje na pełnych obrotach. Podczas wakacji pokazaliśmy kilka nowych wystaw, w tym niezwykle udaną retrospektywę Grzegorza Rosińskiego. Obecnie można jeszcze oglądać urokliwe rzeźby Michała Batkiewicza w ogrodzie muzealnym oraz w salach wystawienniczych, gdzie oprócz fantazyjnych przedstawień animalistycznych znalazły się także poważniejsze tematy – m.in. makieta projektu pomnika smoleńskiego. Kto jeszcze nie widział, ma już niewiele czasu – do 16 września. Dłużej zostaną tylko monumentalne anioły na dziedzińcu.

–A na co mogą wybrać się uczniowie w nowym roku szkolnym?
Mamy dla nich coś szczególnego. Po raz pierwszy prezentujemy wystawę z dziedziny astronomii: „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”, ze zbiorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekspozycja jest dostępna do końca września w budynku przy ul. Sandomierskiej. Wyjątkowo w niedzielę 23 września otwarte Spotkanie z astronomią odbędzie się przy Hutniczej 17, w ramach Pikniku Industrialnego. Wykładowi naukowca z UJ towarzyszyć będzie demonstracja użycia galileoskopów, a także pokaz filmów popularnonaukowych o tematyce astronomicznej. Tego dnia wstęp na spotkanie, wystawy przy Hutniczej i na ekspozycję lunet w budynku głównym jest bezpłatny.

–Muzeum znane jest z wystaw sztuki. Jakie nazwiska znajdziemy na plakatach w tym sezonie?

Już od 22 września zapraszamy na wystawę Leona Wyczółkowskiego. Kilkadziesiąt obrazów z całej Polski przybliży dorobek tego wielkiego artysty w 160. rocznicę jego urodzin. Wystawę, która potrwa do 2 grudnia, przygotowała Anna Król z krakowskiej Mangghi, więc i tym razem nie zabraknie na ekspozycji wątków japońskich.
Na tym nie koniec prezentacji koryfeuszy polskiego malarstwa w tym roku. W połowie grudnia rozpocznie się wystawa: „Józef Brandt i monachijczycy”.

–To oferta na skalę krajową, a przecież jesteśmy w Muzeum Regionalnym... Co nowego w tej dziedzinie?

–Oczywiście, nie zapominamy o tym, co najważniejsze dla naszego regionu. Tego roku przypada 75-lecie Centralnego Okręgu Przemysłowego. Obchody tej rocznicy w Muzeum odbędą się 29 września, na terenie ekspozycji COP dla przyszłości przy ul. Hutniczej 17. Przypomnimy to wielkie przedsięwzięcie gospodarcze II RP na różne sposoby. W programie tego dnia mamy spotkanie z prof. Marianem Markiem Drozdowskim, jego wykład i promocję dwóch książek, wydanych przez Muzeum, nową wystawę fotograficzna poświęconą historii COP i Stalowej Woli (w plenerze, przed kinem Ballada), grafikę Kuby Woynarowskiego, artysty pochodzącego ze Stalowej Woli, inspirowaną historią COP-u. Oprawę muzyczną tego wydarzenia będzie koncert wybitego młodego akordeonisty Marcina Wyrostka z zespołem Coloriage. Zapraszamy też kiermasz książek o tematyce COP-owskiej i artdekowskiej,

–Sześć nowych wystaw czasowych w najbliższych czterech miesiącach – to bardzo dużo!

–Nie sześć, lecz osiem. Bo jeszcze nie wspomniałam o ekspozycji archeologicznej „Myśliwi, rolnicy i pasterze epoki kamienia”, która potrwa od połowy października do grudnia. To wystawa przygotowana od początku do końca przez naszych pracowników. A jeszcze we wrześniu pokażemy na dziedzińcu Muzeum kolejną plenerową wystawę fotograficzną „Potrzeba wody w Sudanie” pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej.

–Mówimy o wystawach prezentowanych w muzeum w Stalowej Woli. Ale jest też druga strona medalu...

–Właśnie. Nasze wystawy goszczą w różnych miastach Polski i Europy. Ekspozycję designu pt. „Unpolished” pokażemy jesienią w Bukareszcie i we Lwowie. Pamiętna, wyjątkowa wystawa poświęcona Stefanowi Norblinowi od października będzie prezentowana w Wilanowie. Retrospektywa Rosińskiego już w połowie września trafi do Krakowskiej Mangghi, a pod koniec roku pokaże ją Muzeum Narodowe w Kielcach.

–Muzeum postrzegamy przede wszystkim poprzez wystawy, ale praca muzelaników to nie tylko urządzanie ekspozycji...

–Tak, przecież każdej z ekspozycji towarzyszy oferta edukacyjna: lekcje, warsztaty, zajęcia plastyczne. Wielkim powodzeniem cieszą się wycieczki po mieście z przewodnikami z muzeum. Poza tym prowadzimy działalność wydawniczą. W tych dniach ukażą się wznowienia czterech naszych książek, do końca roku wyjdą trzy nowe publikacje. Cały czas funkcjonujemy w Internecie, prowadzimy na bieżąco facebook, mamy sklepik (realny i wirtualny) z ofertą książek, plakatów, pamiątek. To wszystko widać na zewnątrz, nie widać natomiast codziennych prac organizacyjnych, długookresowych projektów badawczych, naukowych itd. Nie możemy tego zaniedbać, jeśli chcemy, żeby Muzeum rozwijało się i było wciąż dla społeczności lokalnej (i nie tylko) instytucją ważną, potrzebną, chętnie odwiedzaną.


Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
www.muzeum.stalowawola.pl
Autor: Admin
Wydrukuj tekst

05 września 2012 godzina:22.02
:: Toczenie dzbanków w skansenie ::
Muzeum w Kolbuszowej zaprasza na kolejne zajęcia z cyklu „Idzie Grześ przez wieś” (dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat) oraz „Do ETNOdzieła!” (dla dzieci powyżej 7. roku życia, młodzieży i dorosłych). Podczas obu warsztatów uczestnicy poznają tajniki dawnego rzemiosła – garncarstwa. Zarówno najmłodsi – 9 września, jak i starsi – 15 września, poznają gliniane naczynia wykorzystywane dawniej na wsi oraz spróbują własnoręcznie utoczyć swoje dzbanki, miski i inne przedmioty. Rodzinne zajęcia to także czas na gry i zabawy…
„Idzie Grześ przez wieś” – 9 września, godz. 10.30-11.30, wstęp 5 zł
„Do ETNOdzieła!” – 15 września, godz. 11.00-14.00, wstęp 10 zł
Zapisy pod nr tel. 17 2271296 lub 17 2271071 lub na adres mkl@pro.onet.pl.
Autor: Admin
Wydrukuj tekst

28 sierpnia 2012 godzina:13.11
:: IX GALICJA BLUES FESTIVAL ::
Serdecznie zapraszamy na koncerty Galicja Blues Festival! Dla wielbicieli bluesa będzie to prawdziwa muzyczna uczta. Bilety już w kasie RCKP!

Krośnieńską imprezę zainicjowało w 2004 roku dwóch bluesmanów: Robert Lenert i Łukasz Gorczyca. Teraz GAlicja posiada już ugruntowaną pozycję, a atmosfera panująca podczas festiwalu jest doceniana także poza granicami Polski. O renomie Galicji świadczy fakt, iż zgłoszeń do festiwalu z każdym rokiem przybywa, a poziom wykonawczy można spokojnie określić jako profesjonalny.

Dodatkowo zarówno wykonawcy, jurorzy jak i zaproszeni goście bardzo ciepło wyrażają się o samym festiwalu, podkreślając najczęściej doskonałe przygotowanie organizacyjne. Wielkie uznanie zyskali akustycy i oświetleniowcy RCKP. To daje organizatorom siłę do działania i możliwość zaproszenia wykonawców bluesowych z najwyższej półki polskiej, a także światowej. Na krośnieńskiej scenie pojawiały się takie nazwiska, jak Tadeusz Nalepa, Sławek Wierzcholski, Irek Dudek, Jan Litecky Sveda czy Griff Hamlin, co samo w sobie powinno wystarczyć za rekomendację Galicja Blues Festival.

Tegoroczna, IX edycja, odbędzie się w dniach 12 – 16 września i oprócz przesłuchań konkursowych będzie obfitowała w wykonawców dużego formatu.
Na gościnnej scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza pojawią się m.in.: młody i utalentowany syn słynnego Garry’ego Jack Moore, charyzmatyczny Dave Herrero czy „Ambasador Boogie Woogie”e Silvan Zingg.
Atrakcji podczas Galicja Blues Festival z pewnością nie zabraknie. Mamy także nadzieję, że Państwa również i licznie przybędziecie, by przy dobrej muzyce wspaniale bawić się.

PROGRAM

12 września 2012, 20.00
NIEME KINO Z TAPEREM "Gabinet doktora Caligari", muzyka Andrzej Serafin
bilet 10 zł.

13 września 2012, 18.00
PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE
CHEAP TOBACCO
NIE STRZELAĆ DO PIANISTY
bilet 20 zł.

14 września 2012, 18.00
PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE
LOS AGENTOS i GOŚCIE
bilet 20 zł.

15 września 2012, 18.00,
PRO MUSICA GRAND STANDARD ORCHESTRA
LAUREACI FESTIWALU
JACK MOORE & ŁUKASZ GORCZYCA BAND (UK-PL)
DAVE HERRERO & THE HERO BROTHERS BAND (USA)
bilet 40 zł.

16 września 2012, 19.00
SILVAN ZINGG (CH)
bilet 30 zł.

Po wszystkich koncertach jamy w klubie festiwalowym "Bar Monika".

Bilety już od 22 sierpnia w kasie RCKP!!!
13-4321898 w.159.
Źródło: RCKP KROSNO Autor: Admin
Wydrukuj tekst

28 sierpnia 2012 godzina:13.00
:: RDLP w Krośnie: VII Regionalne Zawody Drwali – Dynów 2012 ::
Regionalne Zawody Drwali organizowane tradycyjnie przez Zarząd Krośnieńskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa pod honorowym patronatem Edwarda Balwierczaka, dyrektora krośnieńskiej RDLP tym razem odbyły się 24 sierpnia na terenie Nadleśnictwa Dynów. Udział w nich wzięło 23 drwali reprezentujących 22 nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie.
Rozegrano pięć konkurencji: ścinka drzew, okrzesywanie, składanie pilarki, przerzynka kombinowana na kozłach i przerzynka na dokładność. Ostatecznie wygrał Mirosław Tomański, który zgromadził aż 1306 punktów, co jest nowym rekordem imprezy. Drugą lokatę zajął Jan Łuc z Nadleśnictwa Brzozów a trzecią Jakub Kowalski reprezentujący Nadleśnictwo Komańcza. O poziomie zawodów najlepiej świadczy fakt, że aż 11 uczestników przekroczyło próg 1000 punktów. Być może to efekt puli nagród, która dzięki sponsorom była rzeczywiście imponująca. Były to m.in. pilarki, wykaszarki, leśne akcesoria, tasaki, siekiery, wysokiej klasy ubrania robocze, zestawy upominków od organizatorów i sponsorów.
Nagrody wręczali: Marek Marecki zastępca dyrektora RDLP w Krośnie, Zenon Szkamruk przewodniczący ZO SITLiD i nadleśniczy Adam Pilch, gospodarz imprezy.
Zawody swoją obecnością zaszczycili Marek Owsiany, zastępca dyrektora Podkarpackiego Oddziału ARiMR, Zygmunt Franczak, burmistrz Dynowa, Marek Kot, dyrektor Wydziału Rolnictwa Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, Aleksander Urban, komendant Posterunku Policji w Dynowie.
Wśród sponsorów były firmy: Husqvarna, Makita, Stihl, Motip Dupli Group, Odzież BHP Nawigator, Nadleśnictwo Dynów, Zakład Obsługi Leśnictwa w Tarnobrzegu, Usługi Tartaczne Henryk Grzyb, Drewokapital, PPH Adam Szybiak, Wood Styl, Bożena i Jan Kocaj, Jan Dziura, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Odrębne nagrody ufundował też Urząd Marszałkowski i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Patronujący imprezie dyrektor Edward Balwierczak ufundował pilarkę zdobywcy II miejsca.
- Tegoroczne zawody to wielki sukces organizacyjny – zaznaczył Zenon Szkamruk, przewodniczący Oddziału SITLiD w Krośnie. – To bardzo ważne, że przywrócona przed kilku laty tradycja zmagań drwali staje się imprezą integrującą środowiska leśników i usługodawców leśnych. Współzawodnictwo, jakkolwiek bardzo zacięte, jest też doskonałym pretekstem do propagowania zasad bezpiecznej pracy w lesie i doskonalenia leśnych umiejętności.
Uroczyste zakończenie odbyło się w obiektach edukacyjnych leśnictwa szkółkarskiego w Nadleśnictwie Dynów.
Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek
Źródło: Lasy Krosno Autor: Admin
Wydrukuj tekst

22 sierpnia 2012 godzina:19.56
:: W zagrodzie w Mucznem urodził się młody żubrzyk ::
W zagrodzie w Mucznem urodził się młody żubrzyk
W minionym tygodniu żubrzyca Tjili przebywająca w zagrodzie pokazowej w Mucznem urodziła młodego żubrzyka. Maleństwo zostało zabrane od matki z uwagi na fakt, że ta nie miała mleka, by je wykarmić. Od kilku dni żubrzyk znajduje się pod opieką leśników i korzysta z mleka od krowy.
- To była dość niespodziewana sytuacja, gdyż matka ma dopiero trzy lata – mówi Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. - W lutym przybyła ze Szwajcarii i w dokumentacji nie było śladu, że może być brzemienna. Dopiero obserwacje z ostatnich tygodni dały nam do myślenia – żubrzyca trzymała się osobno, częściej zalegała w najdalszym, niewidocznym zakątku wybiegu. Poród odbył się w nocy i nad ranem nasz pracownik dostrzegł małe cielę leżące obok matki.
Młode jednak, jak zaobserwowano, nie ssało mleka matki i nie podnosiło się samodzielnie na nogi, dlatego po konsultacjach ze specjalistami zdecydowano o zabraniu go i karmieniu w warunkach, jakie ma hodowlane cielę. Żubrzyca, mimo że nie mogła karmić swego młodego, nie dopuszczała do niego ludzi i szarżowała przy próbie podejścia. Dopiero po kilku godzinach leśnikom udało się odebrać oseska, znaleźć karmiącą krowę i podać mleko, tzw. siarę, która postawiła żubrzyka na nogi. Na razie wciąż jest karmiony z butelki. Gdy tylko osiągnie on zdolność samodzielnego pobierania pokarmu, zostanie przywrócony do stada w zagrodzie i do swej matki.
Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Źródło: Lasy Krosno Autor: Admin
Wydrukuj tekst

22 sierpnia 2012 godzina:19.55
:: Imprezy w Przemysle - Wrzesień ::
Program imprez
Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w Przemyślu
Wrzesień 2012

1 września (sobota), godz. 9.00 – 20.00
Finał akcji „Tornister pełen uśmiechów”- koncerty oraz pokazy z udziałem przemyskich zespołów i powszechnie znanych artystów. Występ zespołu Varius Manx jako gwiazdy wieczoru. Szczegóły na afiszach.
(Rynek Starego Miasta)
Org.: Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Urząd Miejski w Przemyślu i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

5 września (środa), godz. 19.00
Z cyklu „Przemyska scena artystyczna” - koncert zespołu Krzysztofa Iwaneczko „Funkyou!” w składzie: Krzysztof Iwaneczko – wokal, Jozef Rusinowski – piano, Artur Szczerbinie – inst.. klawiszowe, SFX, Łukasz Kasperski – gitara, Konrad Kiełbasa – bas, Kuba Madejowski – perkusja.
(Klub „Niedźwiadek”) – bilety 10 zł
Org.: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

7 września (piątek), godz. 19.00
Otwarcie wystawy malarstwa autorstwa Tomasza Króla (absolwenta Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego), pt. „I Wojna Światowa”
(„Piwnica Artystyczna pod Niedźwiadkiem”) – wstęp wolny
wystawa czynna do 21 września br.
Org.: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

11 września (wtorek), godz. 18.30
W ramach Festiwalu Galicja- prezentacja multimedialna, pt. „Merkury we Lwowie - o lwowskich targach, sklepach i rzemieślnikach” autorstwa Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie
(„Piwnica Artystyczna pod Niedźwiadkiem”) – wstęp wolny
Org.: Fundacja „Dziedzictwo” i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

14 września (piątek), godz. 19.00
Z cyklu „Blues nad Sanem” - koncert Special Project, „Jack Moore & Łukasz Gorczyca Band”
(Klub „Niedźwiadek”) – bilety 20 zł
Org.: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

15 września (sobota), godz. 16.00
W ramach Festiwalu 3Gr „Groza, Groteska, Grabiński” - projekcja filmów „Kochanka Szamoty” i „Ultima Thule” na podstawie opowiadań Grabińskiego. Spotkanie z ich reżyserem, Holgerem Mandlem z Berlina
(„Piwnica Artystyczna pod Niedźwiadkiem”) – wstęp wolny
Org.: Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK


17 września (poniedziałek)
Scena Komediowa Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK – spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi”
Przedstawienie wyjazdowe w Mielcu

28 września (piątek), godz. 19.00
Scena Komediowa Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK – spektakl „Podkarpacka masakra piłą mechaniczną”
(sala widowiskowo-baletowa przy ul. S. Konarskiego 5 w Przemyślu) – bilety 20 zł
Org.: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

29 września (sobota), godz. 19.00
Scena Komediowa Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK – spektakl „Podkarpacka masakra piłą mechaniczną”
(sala widowiskowo-baletowa przy ul. S. Konarskiego 5 w Przemyślu) – bilety 20 zł
Org.: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

30 września (niedziela), godz. 16.00
Scena Komediowa Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK – spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi”
(sala widowiskowo-baletowa przy ul. S. Konarskiego 5 w Przemyślu) – bilety 10 zł
Org.: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Źródło: PCKIN Autor: Admin
Wydrukuj tekst

22 sierpnia 2012 godzina:19.54
:: Wydarzenia organizowane przez Muzeum Rzemiosła w Krośnie ::
1. 23.08. (czwartek), Piwnica PddCieniami, Rynek 5
Koncert Maciej Fortuna Trio,19.00 - wstęp biletowany
oraz finisaż wystawy: "Granice. Wystawa malarstwa Marcina Płoszaja" - godz. 20.30 - wstęp wolny
Przypominamy, że 23 sierpnia, w czwartek, o godz. 19.oo, w Piwnicy PodCieniami odbędzie się wyjątkowy koncert jazzowy: Maciej Firtuna Trio. Bilety do kupienia w Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej (Rynek 5, tel. 13 432 77 07).
Więcej o koncercie: http://muzeumrzemiosla.pl/podcieniami/index.php?page=3
Zobacz jak muzycy Maciej Fortuna Trio zagrali na koncercie w Trójce: http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/501882,Maciej-Fortuna-Trio-w-Trojce-%28wideo%29
Więcej o wystawie: http://muzeumrzemiosla.pl/podcieniami/index.php?page=2

2. 30.08 (czwartek), sale wystawowe w Wieży Farnej (ul. Piłsudskiego 5)
Wernisaż wystawy: Plakat. Mirosław Rymar, godz. 17.30 - wstęp wolny

3. 31.08 (piątek)
Wernisaż wystawy premierowej 7. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" 2012, godz. 17.30
sale BWA w Krośnie (ul. Kolejowa 1)

Serdecznie zapraszamy!
Organizator
Źródło: Muzeum Rzemiosła Autor: Admin
Wydrukuj tekst

22 sierpnia 2012 godzina:19.53
:: Kolbuszowa - Skansen na weekend 25-26 sierpnia ::
1. sobota
Gotuj w skansenie
Kto ma ochotę posmakować smaków kuchni regionalnej i własnoręcznie je przygotować?
Skansen w Kolbuszowej zaprasza na kolejne zajęcia kulinarne z „Gotuj z babcią Janiną”. Tradycyjnie odbędą się w ostatnią sobotę miesiąca, czyli 25 sierpnia o godz. 12. Tym razem podstawą gotowanych potraw będą ziemniaki. Dlatego też nie obejdzie się bez kapusty ziemniaczanej czy kacapołów.
Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 17 22 71 926/17 22 71 071 lub na maila mkl@pro.onet.pl. Wstęp 20 zł.

2. niedziela

Spacer po skansenie

Niedzielna wizyta w kolbuszowskim skansenie to już ostatnia szansa na spotkanie z kuchnią regionalną i twórczością ludową w tym roku w ramach wakacyjnego cyklu „Co niedzielę w zagrodzie”.

Wśród atrakcji znajdą się: kiermasz z zabawkami, naczyniami glinianymi i obrazami olejnymi, możliwość zwiedzania zagrody z przewodnikiem oraz posmakowania tradycyjnej kuchni w lasowiackiej zagrodzie, a także kącik starych zabawek utworzony z myślą o najmłodszych turystach.
Wstęp: 9 i 6 zł, 25 bilet rodzinny, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.


Kontakt:
Katarzyna Dypa
tel. 17 2271296, w.35
promocja.mkl@o2.pl
Autor: Admin
Wydrukuj tekst


Kulturalni turyści w lasac... (Czytań: 6819)
FESTIWAL KULTUR POGRANICZA... (Czytań: 6761)
Najlepsze produkty wojewód... (Czytań: 4714)
16 września - Pilzneński F... (Czytań: 4618)
Podkarpacie na trzecim mie... (Czytań: 4426)
Pierwszy nabór grantów zak... (Czytań: 4378)
Dębina uprzątnięta i monit... (Czytań: 4450)
Niedzielne tête-à... (Czytań: 4279)
Szlak Podkarpackiego Jadła... (Czytań: 4689)
Zagroda w Mucznem uroczyśc... (Czytań: 4771)

.:Zobacz także Pobierz wstawkę z listą newsów!


Administracja
Atrakcje turystyczne
Beskid Niski
Informacja Turystyczna
Kolejki wąskotorowe
Media podkarpackie
Muzea
Parki i rezerwaty
Prezentacje Gmin i Powiatów
Roweromania
Szlaki turystyczne
Twierdza Przemyśl
Uzdrowiska
Zamki Podkarpacia
Zielone granice
ZZ Biegi
Podkarpackie
Bilety Autobusowe
Bilety Lotnicze RyanAir
Bilety Lotnicze WizzAir
Ciekawe linki! Zgłoś/Dodaj
Hej! Na Grzyby!
Jaki namiot?
Mapy, Mapa OnLine
O ikonie słów kilka
Tanie Bilety Lotnicze
Turystyczna Piosenka
Wyciągi, warunki narciarskie, pokrywa, temp.
Zamek w Łańcucie
Księga gości
Forum
Galeria zdjęć
Szukaj...
Apartamenty Rzeszów
Autokar Europa
Bieszczady
Jazda Konna, Konie
Mapa Podkarpacia
Ogłoszenia Motoryzacyjne
Portal Rolniczy
Login:

Hasło:

Zapomniałem hasło

Oferty Agroturystyka | Apartamenty | Biura turystyczne | Domki letniskowe i wypoczynkowe | Hotele i Motele | Ośrodki wczasowe i wypoczynkowe | Pensjonaty i Pokoje Gościnne, Kwatery | Pola namiotowe | Przewodnicy i Piloci | Pływalnie i Baseny | Restauracje i Gastronomia | Sanatoria | Schroniska | Sklepy sportowe i turystyczne | Stadniny koni | Wędkarstwo | Wyciągi narciarskie | Wypożyczalnie i inne usługi turystyczne | Muzea | Parki | Roweromania | Szlaki turystyczne | Zamki | Grzyby | Uzdrowiska
SERWISY WSPÓŁPRACUJĄCE
         
         
Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami napisz do nas.
Copyright © Podkarpacki Portal Turystyczny & kwiateek & gate.cd 2003 - 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Czas generowania strony: 0.022 secs